o mne 02

Ahoj, vítám tě na mých webových stránkách. Jsem mladý kluk, který rád fotí a dokonce to i studoval na střední škole fotografie v Českých Budějovicích. 

Již v prvním ročníku jsem začal fotit pro Kis Prachatice a naše spolupráce nadále zůstává. Mezi tím jsem chvilku fotil pro Prachatický deník, tím pádem mám odfoceno dost akcí, pár z nich nalezneš i u mě v galerii. Odfocené akce: amatérské divadlo Štít a Štítek od roku 2017, Slavnosti solné Zlaté stezky 2018 a 2019, Xterra Prachatice, a další. Nadále jsem odfotil spoustu maturitních plesů a svateb. 

V současnosti se nejvíce zabývám focením maturitních plesů a svateb. Kvůli kterým jsem si sehnal i fotokoutek a mám ho pro tebe k dispozici.

V případě, že se ti moje tvorba líbí a chtěl bys naplánovat nějaké focení, neváhej a ozvi se.

značky které používám k práci

Jak šel čas

nákup prvního fotoaparátu

12.7 2002

Jako mladý kluk jsem se v technice moc nevyznal ale něco mi říkalo. Jestli budu chtít být dobrý fotograf tak nebudu moci používat kompaktní fotoaparáty ale budu potřebovat svou první zrcadlovku. Můj první výběr padnul na canon eos 1200d

First Second

S první zrcadlovkou jsem měl trochu problémy, už nestačilo řešit jestli se mi fotka líbí nebo ne, ale byly na ni další funkce napr.: priorita clony, času, isa, nadále manuální režim u kterého jsem si měl vše řešit sám. Definice jsem měl naučené ale co děla co jsem vládne nevěděl, po prvním kurzu jsem v tom měl docela jasno a už jsem mohl fotit.

první fotografický kurs

Jaká střední

First Second

Vše předchozí jsem zvládnou řešit už na základní škole, ale na jaký obor na střední. Část lidi okolo mne mi říkala ať jdu na kuchaře co mne bavilo a druhá čas lidi okolo mne mi říkala ať jdu na fotografa do českých Budějovic. Teď už vím, že jsem se rozhodl správně.

First Second

Po dokončení čtyř let studia a maturitní zkoušky, jsem měl velké rozhodnutí mám jít na vysokou školu? Otevřít si živnost a jít na plno fotit? Nebo si najít nějakou jinou práci? Jelikož jsem maturoval v době prvního kovidu, tak pro mne možnost otevření živnosti nepřipadala v úvahu. Strávil jsem spoustu večeru hledání vysoké školy na kterou bych mohl jít a nevyždímala by ze mne i duši. Poslední možnost byla najít si práci a čekat co bude dál.

vysoká nebo práce?

práce mimo fotku není pro mne

First Second

Po roce stráveném práci ve fabrice už mne to přestalo bavit a tak jsem se rozhodl najít práci ve svém oboru fotografa po odmítnutí v spousta firmách kde jejich odpověď buď vůbec nepřišla, nebo přišlo omlouváme se, ale vzali jsme zpět našeho starého kolegu…..
Jsem našel práci v jedné firmě, která fotí reality od té doby dělám na plný úvazek ve firmě Virtuell S.R.O. Jsem v super kolektivu a nebojte na Vás si čas vždy najdu.